У Львові жінці прооперували серце без жодного розрізу

18 жовтня 2020 Львів
Share Button
Фото: ілюстративне
Хірурги львівської клінічної лікарні швидкої допомоги провели 80-річній пацієнтці операцію з заміною клапана серця без жодного розрізу.Такі операції в Україні рідкість.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук розповів директор Клінічної лікарні швидкої допомоги Олег Самчук:

“У Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги відбулася унікальна операція – транскатетерна імплантація аортального клапана. Іншими словами: цілий клапан до серця пацієнтки лікарі доправили без жодного розрізу – через прокол шкіри.
Що надзвичайного в операції, крім її надсучасності? – Коштує вона майже мільйон гривень і таких у всій Україні донині виконано лише кілька!
Пацієнтка – 80-річна жителька Львівщини. До нас жінка потрапила вже у вкрай важкому стані – із набряком в ногах і рідиною в легенях. Діагноз: критичний аортальний стеноз. Через вік клапан у її серці “закам’янів”, замість отвору у 3 см, у серці була дірочка розміром 0,8 мм. Воно не могло прокачувати кров, працювало з потрійним навантаженням, страждали всі органи. Ми зіштовхнулися з непростою ситуацією: без операції пацієнтка не прожила б і кількох місяців, але традиційного хірургічного втручання на відкритому серці не витримала б.”

Фото: Олег Самчук

Пацієнтка опритомніла ще на операційному столі. Оскільки не було розрізу грудної клітини, тривалого наркозу і апарату штучного кровообігу, вона не потребує відновлення та реабілітації. Вже за день-другий ми її випишуть.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі