У Львові знайшли ще одного Скорботного Христа

Анастасія Сільченко | 19 жовтня 2021 Львів
Share Button
Фото Лілії Онищенко
На вулиці Зеленій у Львові знайшли ще одну скульптуру Скорботного Христа. Зараз вона перебуває реставрації.

Про це повідомила на своїй сторінці у Фейсбуку начальниця управління охорони історичного середовища Львівської міськради Лілія Онищенко.

«Хтось колись вигадав, що у Львові лише один Скорботний Христос, той, що на каплиці Боїмів. Насправді це досить розповсюджений сюжет. Ось особливий засмучений Спаситель на високій колоні. Його складно розшукати в дебрях і хащах серед непривабливої забудови. І доля скульптури виглядала теж сумно».

Як повідомила вона «Ділу», реставрація триває 4 місяці впродовж липня-жовтня цього року. Під час реставрації вирівняли колону, на якій була розміщена сама скульптура, залили новий фундамент, відремонтували надщерблення та почистили дерева, що руйнували пам’ятку архітектури.

«Три липи там ростуть і під час вітру гілки увесь час били фігуру, тому гілки пообтинали, але липи там залишилися», – прокоментувала Лілія Онищенко.

Кошти на реставрацію виділив Інститут «Полоніка»:

«Я звернулася в Інститут «Полоніка», оскільки цю скульптуру треба було рятувати, а в міському кошті це не було передбачено на цей рік. Інститут зацікавився цим об’єктом і пристали на моє прохання. Як сказала реставратор – вони зробили мені подарунок. Це я жартую, звичайно», – додала вона.

Риштування мають зняти найближчим часом і можна буде поглянути на відреставровану скульптуру.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі