У Литві хочуть демонтувати основні елементи радянського меморіалу

10 травня 2022, 09:52
Share Button
Фото: DELFI
Група експертів рекомендує знести основні елементи радянського меморіалу в литовській Клайпеді – скульптуру трьох воїнів, меч, зірку із червоного каменю та демонтувати "вічний вогонь"

Про це повідомляє DELFI.

“Після виключення меморіалу з реєстру пам’ятників, що охороняються, ми рекомендували демонтувати бронзову скульптурну групу трьох воїнів, демонтувати пам’ятник, що складається з бетонних щитів і меча, демонтувати бронзові плити та зірку з червоного каменю, демонтувати вічний вогонь”, — сказав голова цієї робочої групи, начальник відділу самоврядування з питань спадщини Віталіюс Юшка.

За його словами, коли елементи знесуть, оголосять архітектурний конкурс на облаштування місця, де поховано майже 700 військових. Самі останки переносити не планують.

Віталіюс Юшка зазначив, що поховання внесено до Реєстру культурних цінностей, тому спочатку необхідно провести всі необхідні процедури. Це може зайняти близько двох місяців.

Робоча група наголосила, що останки солдатів, незалежно від їхньої національності, є недоторканими. Написи, що ідентифікують імена та прізвища солдатів, залишать. За необхідності виготовлять нові таблички з ідентифікуючими написами.

Експерти запропонували включити меморіал до структури старого міського цвинтаря, що розташований поруч. На місці меморіалу залишиться кам’яна опорна стіна та плити настилу.

Це твір брежнєвської епохи, який має мало спільного з повагою до солдатів. Ми хотіли б повернутися до основної ідеї, що меморіал має позначати поховання цих солдатів, а не служити комуністично-радянській ідеології”, — сказав Юшка.

На цьому місці поховані військовослужбовці Радянського Союзу, які загинули в боях з армією Німеччини за Клайпеду в січні 1945 року. У 1975 році до цього поховання перенесли останки солдатів з Клайпедського району та з колишньої Площі Перемоги у місті Клайпеда.

Нагадаємо, у Латвії також планують демонтувати радянський меморіал.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі