У Литві пояснили, в якому році Україна може вступити в ЄС

04 травня 2021 Політика
Share Button
Фото із відкритих джерел
Литва має на меті забезпечити початок перемовин про вступ України до Європейського Союзу. Щоправда, не негайно, а до 2027 року.

Саме це є своєрідним “мінімальним завданням” для Вільнюса. Щонайменше, у цьому переконаний глава комітету з міжнародних справ Сейму Литви Жигімантас Павіліоніс, повідомляє Європейська правда

Павіліоніс, зауважимо, є впливовим європейським дипломатом. Саме він курував процес вступу до ЄС Литовської Республіки.

  • “Литва свого часу як голова ЄС доклала всіх зусиль, щоб ви (Україна – ред) у 2013 році отримали договір про асоціацію”, – нагадав литовський дипломат.

І додав, що актуальною “частиною відповіді на “російське питання” має стати стратегія по Україні”. А це означає, що:

  • “До 2027  року нашого нового головування в ЄС – ми хочемо, щоб було прийнято рішення, пов’язане з вашим вступом в ЄС“.

Наше завдання-мінімум – щоб до 2027 року ви почали переговори про вступ в ЄС. Але у мене є внутрішнє відчуття, що це буде раніше, – наголосив Павіліоніс.

Представник Литви зауважив також, що прискорення темпів європейської та євроатлантичної інтеграції України чимало пов’язані з правлінням адміністрації Байдена у США.

  • Саме новий Білий дім, мовляв, активно включився у “війну за демократію” в Європі.

Я б на його (Байдена – ред) місці зробив Зеленського своїм головним союзником у цій війні. У такий спосіб він розв’яже не тільки українське питання, а й молдовське питання, грузинське, вірменське, – вважає Павіліоніс.

У довгостроковій перспективі це може означати й розв’язання головного – “російського питання”.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі