У Литві роздадуть 4 мільйони пігулок йоду на випадок аварії на Білоруській АЕС

28 вересня 2020 Життя
Share Button
Фото ілюстативне
Міністерство охорони здоров'я Литви вирішило безкоштовно роздати йодований калій для захисту щитовидної залози у населення, яке проживає в радіусі 100 кілометрів від Білоруської АЕС.

Про це повідомляє Суспільне.

Зараз влада готується перевезти запас ліків зі складу центру з надзвичайних ситуацій МОЗ в п’ять найбільших аптечних мереж Вільнюса. Жителям столиці на початковому етапі роздадуть 2,1 млн таблеток.

В цілому МОЗ країни виділив 4 млн таблеток для жителів 16 муніципалітетів. Вони повинні захистити громадян від радіоактивного йоду в разі аварії на Білоруській АЕС.

A view of Belarus’s first nuclear plant which was built by Russia’s state nuclear corporation Rosatom, near Astravets, Belarus, Friday, Aug. 7, 2020. The plant in Astravets near the border has been built by Russia’s state nuclear corporation Rosatom. Rosatom and Belarusian authorities have insisted that the 1,200-megawatt reactor is safe, but Lithuania has described the plant as a threat to the environment and public health. (AP Photo/Sergei Grits)

Литва вважає Білоруську АЕС, що розташована поруч з містом Островець в Гродненській області, загрозою національній безпеці. Станція складається з двох енергоблоків, перший з яких планувалося ввести в експлуатацію в листопаді 2020 року, другий – в 2021 році. За останньою інформацією, перший енергоблок Білоруської АЕС планують ввести в експлуатацію в першому кварталі 2021 року, другий – у 2022 році.

В серпні країна направила ноту протесту та закликала припинити її будівництво, поки вона не пройде всі тести, запропоновані Європейським союзом.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі