У Литві українські ветерани встановлять козацький хрест з осколків мін і жетонів загиблих побратимів

18 листопада 2020 Війна на Сході
Share Button
Фото з відкритих джерел
Перший український хрест на Горі Хрестів, розташованій поблизу литовського міста Шяуляй, група українських захисників встановила ще у 2017 році.

Про це повідомляє «День».

Литовський військовий стрілець і волонтер Рамунас Шерпатаускас, який від початку російсько-української війни організовує реабілітацію для українських військових у Литві, став ініціатором цього проєкту. Згодом за його ініціативи такі пам’ятні знаки з’являлися там практично від кожної з груп, яка завершували 21-денну реабілітацію.

У 2019 році під час встановлення двадцятого хреста від українських ветеранів, у хлопців виникла ідея виготовити і спорудити величезний козацький хрест, «тіло» якого буде наповнене осколками мін, снарядів та «Градів», а «прикрашене» — жетонами загиблих героїв.

Реалізовувати задум взявся ветеран війни, колишній пошуковець Олекса СОКІЛ, який зібрав команду небайдужих людей з-поміж військовослужбовців, резервістів, волонтерів, чиновників і навіть дипломатів. Завдяки спільній роботі було виготовлено унікальний пам’ятний знак, який днями вже доставили до Литви.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі