У лютому ціна на свинину зросла на 21%

03 березня 2021 Економіка
Share Button
Ілюстративне фото
У лютому живець свиней подорожчав на 21% – до 46,1 грн/кг проти 38,4 грн/кг у січні. Висхідний тренд цін на свинину збережеться до кінця ІІІ кварталу, що вселяє свинарям оптимізм.

Про це заявив голова ради директорів KSG Agro Сергій Касьянов, пише AgroTimes.

Кінець 2020 року виявився нехарактерним і досить песимістичним для свинарів, зазначив він. Карантинна криза, а також пов’язані з нею обмеження та локдауни серйозно скоротили платоспроможний попит на свинарську продукцію навіть у традиційно піковий період зростання попиту в новорічно-різдвяні свята.

«У результаті пропозиція стабільно перевищувала попит, а частина свинарів, не знайшовши можливості продати свинину, почала скорочувати поголів’я. Тепер ми зіткнулися з ситуацією, коли попит у лютому оживає, а досить демократична роздрібна ціна на свинину, як порівняти, наприклад, з курячим філе, спонукає споживача віддавати перевагу свинині», – зазначив Сергій Касьянов.

Весняні свята – додатковий сезонний чинник підвищення попиту на м’ясо. «Але цього року зростання попиту зіткнеться з браком пропозиції, адже поголів’я свиней скоротилося, отже, ціна зростатиме», – пояснив він.

На думку Сергія Касьянова, недолік пропозиції свинини вже не можна компенсувати імпортом. Оскільки і попит, ціни на свинину в лютому зростали також у європейських країнах і США. І місцевим свинарям потрібно насичувати місцеві ринки.

«Ми спілкуємося з американськими колегами, і там прогнозують, що місцеві свинарі вже влітку зможуть збільшити свої доходи, заробляючи на $30 більше за голову, ніж торік», – зазначив він.

Ще одним чинником підвищення ціни на свинину вітчизняні свинарі називають зростання цін на курятину, адже, порівнявши ціни, більшість споживачів виберуть калорійнішу свинину.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі