У Маріуполі окупанти захопили два іноземні кораблі

06 липня 2022, 09:58
Share Button
Фото: умовне
Росіяни заявили їх власникам, що тепер ці судна є "державною власністю".

Російські окупанти захопили в Маріуполі два іноземні судна. Про це повідомляє Reuters.

За даними агентства, йдеться про суховантаж Smarta (ходить під прапором Ліберії) і вантажне судно Blue Star I (під прапором Панами).

Компанія Smarta Shipping заявила, що 30 червня отримала електронною поштою повідомлення, що її судно Smarta “примусово повернуто в державну власність”.

Лист було відправлено від імені так званого “МЗС ДНР”. Компанія заявила, що вважає такі дії “незаконними і такими, що суперечать всім нормам міжнародного права”.

Суховантаж Smarta прибув до Маріуполя 21 лютого для навантаження сталі, а 20 березня потрапив під артилерійський обстріл, який серйозно пошкодив його надбудову. Екіпаж з 19 осіб був насильно вивезений російськими військовими в Донецьк і звільнений тільки через місяць.

Такий же електронний лист було направлено в компанію Fetida Maritime, яке володіє вантажним судном Blue Star I. Представник компанії в Одесі відмовився від коментарів, але сказав Reuters, що вся інформація вже передана Службі безпеки України.

Reuters також цитує повідомлення представника МЗС України, який сказав, що Міністерству відомо про наміри російської окупаційної влади в Донецьку створити “національний флот” з кораблів, вкрадених в Маріуполі.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі