У Міноборони хочуть створити військову поліцію

23 лютого 2021
Share Button
Андрій Таран
В Україні мають намір створити військову поліцію, яка здійснюватиме досудове слідство. Міністр оборони Андрій Таран пояснив, навіщо потрібно створення такого органу.

Про це йшла мова на пресконференції в Києві, пише Слово і Діло.

За словами міністра, створення такої військової поліції допоможе прискорити розслідування багатьох випадків у зоні проведення операції Об’єднаних сил на Донбасі.

«Військова служба правопорядку не має права проводити досудове слідство. Саме тому торік був розроблений проєкт закону про військову поліцію, в якому передбачена можливість надання права на проведення досудового слідства», – пояснив він.

Як зазначив Таран, коли на Донбасі гине військовий, то доводиться чекати на прибуття органів правопорядку, адже зараз тільки вони можуть проводити розслідування, і, як наслідок, втрачається багато часу.

Ще однією з причин для створення військової поліції, як сказав міністр, є прискорення встановлення імен загиблих військових.

«Я безпосередньо зіштовхнувся з пожежею в Луганській області, коли був випадок загибелі… Нині ЗСУ не мають повноваження на проведення досудового слідства. Ми знайшли там підірвався БМП, загинув військовослужбовець ЗСУ. І все, ми на цьому зупинилися. І що там далі? Ніхто не може навіть рухатися», – додав Таран.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі