У Міноборони пояснили, як нараховуватимуть зарплату військовим ЗСУ

25 травня 2022, 15:26
Share Button
Фото: умовне
Міністр оборони Резніков Олексій пояснив, що додаткову винагороду за участь у бойових діях на період воєнного стану у розмірі 100 тис. грн нараховуватимуть на підставі бойових наказів і розпоряджень військового командування.

Про це Резніков повідомив у відеозверненні, передає УП.

За словами міністра, іноді у рамках однієї бригади чи навіть батальйону розмір виплат може суттєво відрізнятися.

Так, для тих воїнів, які беруть участь у боях, додаткова винагорода визначається з розрахунку 100 тисяч гривень на місяць. Або приблизно 3000 грн на день.

Кількість днів, які військовослужбовець безпосередньо перебував у бою, виконував бойові завдання, визначається на підставі бойових наказів і розпоряджень, які видаються військовим командуванням різних структур сил оборони.

Платежі розведено на дві частини, тому що розмір щомісячного грошового забезпечення відомий. Він майже однаковий кожного місяця.

А розмір додаткової винагороди за підсумками місяця фінансові служби частин мають порахувати на підставі бойових наказів.

Чим більше днів військовослужбовець провів у бою, тим більшу додаткову винагороду він отримає. Кожного місяця ця сума може суттєво відрізнятися.

Резніков додав, що окремі підрозділи тієї чи іншої бригади можуть знаходитись у бою. У той час як інші перебувати у пункті постійної дислокації, проходити злагодження чи виконувати інші, небойові завдання.

Тому в рамках однієї бригади чи навіть батальйону розмір виплат може суттєво відрізнятися. 

Він додав, що виплати полоненим військовим будуть нараховувати родинам 

У травні військовим ЗСУ сумарно нарахували 51 млрд гривень, а в червні таких виплат буде – 64,5 млрд грн. Резніков зазначив, що у 2021 році приблизно таку суму заплатили за весь рік. 

Міністр додав, що запише подібне звернення щодо грошового забезпечення і виплат пораненим і родинам загиблих воїнів.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі