У Міноборони відреагували на петицію про скасування військового обліку жінок

29 грудня 2021, 10:21 Життя
Share Button
Ілюстративне фото
Стати на облік потрібно упродовж наступного 2022 року.

Петиція про скасування наказу про військовий облік жінок в Україні – “нормальний демократичний процес”, заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

Вона наголосила, що документ не повинен стати підставою для паніки. За словами Маляр, наказ не став несподіванкою, оскільки він був підписаний у межах ухваленого ще в березні 2021 року закону, пише tsn.ua.

“Військовий облік – це не призов та не мобілізація. Нікого з жінок до армії не забиратимуть. Зараз йдеться лише про оновлення норм, які стосуються військового обліку. Паніка та переляк безпідставні – це жодним чином кардинально не змінить життя жінок”, –  прокоментувала представниця Міноборони петицію.

Норми щодо військового обліку жінок були завжди, наголосила Ганна Маляр. У постанові Кабміну 1994 року, яку фактично замінили на новий наказ, був перелік із близько 40 професій, представниці яких підлягали обліку. Цей список був засекреченим, а він з’явився у відкритому доступі лише 2008 року. Деяких професій, зазначених у постанові 1994-го, вже немає через технічний прогрес, інші – з’явилися. Саме з цим пов’язана необхідність оновлення такого обліку.

Протягом наступного року Генштаб створить низку документів, які зроблять процес обліку зрозумілим, прозорим та максимально зручним. Крім того, планують частково перевести цей процес в онлайн-формат.

Як повідомлялося, в Україні зобов’язали жінок стати на військовий облік. На сайті президента з’явилася петиція про скасування наказу, станом на 27 грудня петиція набрала необхідну кількість підписів.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі