У Міноборони відреагували на петицію про скасування військового обліку жінок

29 грудня 2021 Життя
Share Button
Ілюстративне фото
Стати на облік потрібно упродовж наступного 2022 року.

Петиція про скасування наказу про військовий облік жінок в Україні – “нормальний демократичний процес”, заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

Вона наголосила, що документ не повинен стати підставою для паніки. За словами Маляр, наказ не став несподіванкою, оскільки він був підписаний у межах ухваленого ще в березні 2021 року закону, пише tsn.ua.

“Військовий облік – це не призов та не мобілізація. Нікого з жінок до армії не забиратимуть. Зараз йдеться лише про оновлення норм, які стосуються військового обліку. Паніка та переляк безпідставні – це жодним чином кардинально не змінить життя жінок”, –  прокоментувала представниця Міноборони петицію.

Норми щодо військового обліку жінок були завжди, наголосила Ганна Маляр. У постанові Кабміну 1994 року, яку фактично замінили на новий наказ, був перелік із близько 40 професій, представниці яких підлягали обліку. Цей список був засекреченим, а він з’явився у відкритому доступі лише 2008 року. Деяких професій, зазначених у постанові 1994-го, вже немає через технічний прогрес, інші – з’явилися. Саме з цим пов’язана необхідність оновлення такого обліку.

Протягом наступного року Генштаб створить низку документів, які зроблять процес обліку зрозумілим, прозорим та максимально зручним. Крім того, планують частково перевести цей процес в онлайн-формат.

Як повідомлялося, в Україні зобов’язали жінок стати на військовий облік. На сайті президента з’явилася петиція про скасування наказу, станом на 27 грудня петиція набрала необхідну кількість підписів.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі