У Мінсоцполітики анонсували пенсії до 7 тисяч гривень

30 березня 2021 Економіка
Share Button
Фото: ілюстративне
У Міністерстві соціальної політики зазначили, що після запуску накопичувальної пенсійної системи в Україні люди у майбутньому зможуть почати отримувати виплату розміром 7 тисяч гривень.

Про це повідомила міністерка соціальної політики Марина Лазебна в інтерв’ю “РБК-Україна”.

За словами Лазебної, приклад такої моделі представили президенту України Володимиру Зеленському. Але для реалізації ініціативи необхідно навести лад у солідарній системі.

Очільниця Мінсоцполітики уточнила, якщо людина за 35 років буде відкладати по 600 гривень, то це дозволило б надалі отримувати виплати протягом 15 років у середньому за 3200 гривень. До цієї суми додається пенсію із солідарної системи 3500 грн.

“Ми показали президенту, що у накопичувальній системі у людини за 35 років, якби вона відкладала по 600 гривень, було б півмільйона гривень на рахунку, і це давало би можливість отримувати виплати протягом 15 років у середньому по 3200 гривень. Додати середню пенсію з солідарної системи – 3500 гривень – виходить близько 7000. Це, звісно, у цінах сьогоднішнього дня. Ми взяли для розрахунків річну дохідність у 3% вище інфляції (0,25% в місяць) – це реальний рівень”, – розповіла міністерка.

“За нинішніх зарплат, за мінімальної прибутковості, людина змогла б одержувати з двох джерел – солідарного і накопичувального рівнів – 7 тисяч гривень. Це середня виплата”, – сказала Лазебна.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі