У МОН розповіли, як розподілять гроші між університетами

24 січня 2020 Економіка
Share Button
Фото: Life24
У міністерстві освіти вирішили, що сильніші вищі навчальні закладів отримають більше фінансування, ніж слабші.

Міністерство освіти і науки опублікувало детальний розподіл коштів з державного бюджету між закладами вищої освіти на Урядовому порталі. Всього на університети у 2020 році МОН витратить 16,26 млрд грн.

“Ми зробили важливий крок до прозорості та відкритості фінансів. Вперше Міністерство освіти і науки опублікувало дані про розподіл державних коштів між закладами вищої освіти та чіткими критеріями цього розподілу. Кожен університет отримав фінансування залежно від результатів своєї роботи та стимул розвиватись динамічніше”, –  цитує портал міністра освіти і науки Гануа Новосад.

Відтак, від 2020 року ЗВО фінансуються за формулою, де університети з кращими результатами діяльності отримують більше фінансування порівняно із бюджетом минулого року. Відповідне рішення схвалив Уряд 24 грудня 2019 року.

Розрахунок обсягу фінансування у 2020 році робився МОН за конкретними показниками, серед яких: масштаб університету; контингент; регіональний коефіцієнт; позиції у міжнародних рейтингах; обсяг коштів на дослідження, які університет залучає від бізнесу чи з міжнародних грантів. З 2021 року до цих показників додасться працевлаштування випускників, які МОН буде відслідковувати через онлайн-систему. Для поступовості переходу у 2020 році були запроваджені обмеження для мінімальної та максимальної зміни бюджету кожного ЗВО – 95% та 120% від 2019 року відповідно.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі