У МОЗ закликають українців не займатися самопризначенням антибіотиків

30 листопада 2020 Здоров'я
Share Button
Ілюстративне фото
Антибіотики необхідно вживати лише за призначенням лікаря, коли для цього є відповідні покази, а не для профілактики. Адже сам COVID-19 знищити ними неможливо, а безконтрольне вживання антибіотиків лише навпаки дасть негативний результат і сформує стійкість до них.

Про це на брифінгу сказав заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко

“На фоні коронавірусної хвороби у нас значно зростають продажі антибіотиків у аптеках, і значно збільшується використання антибіотиків у закладах охорони здоров’ я, зокрема тих, які надають допомогу хворим на коронавірус”, – заявив Ляшко.

Лікар пояснив, що антибіотики неактивні і не діють на вірус, а підтверджений діагноз COVID-19 не є показом для застосування антибіотиків. За його словами, їх призначають лише тоді, коли є “переконливий доказ, що до вірусної інфекції приєдналася бактеріальна”.

“Але хотів би нагадати всім, і людям, і лікарям, пам’ятайте, що антибіотик – це невідновний ресурс людства. Сьогодні у нас чергова загроза –  формування антибіотикорезистентності (стійкість бактерій до антибіотиків, яка виникає через їхнє безконтрольне вживання). Загроза, яка показує, що у разі безконтрольного використання антибіотиків людство може втратити такий неоціннений ресурс, як антибіотикотерапію”, – зазначив головний санітарний лікар країни.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі