У МВС розповіли, кого в першу чергу штрафують за відсутність маски

25 листопада 2020 Життя
Share Button
Ілюстративне фото
В Україні за перші чотири дні дії нових штрафів щодо відсутності медичної маски в громадських місцях співробітники поліції оштрафували понад дві тисячі порушників.

Правоохоронці намагаються проводити з громадянами роз’яснювальну роботу і виписують штрафи лише тим, хто грубо відмовляється дотримуватися карантину.

Про це в ефірі телеканалу «Україна 24» повідомив радник міністра внутрішніх справ України Іван Варченко.

Він зазначив, що адміністративний протокол складається на місці і людина зобов’язана його оплатити.

«Що стосується нових юридичних обставин, які з’явилися в зв’язку з новою нормою кодексу України про адміністративні правопорушення та стосуються фізичних осіб, штраф від 170 до 255 грн накладається на місці, адміністративний протокол тут же складається на місці і людина зобов’язана оплатити», – сказав він.

Як зазначив радник Авакова, на людей, які відмовляються платити, очікують неприємності:

«Далі виконавче провадження, проблеми для людини за несплачений штраф можуть бути в зв’язку з роботою по цьому виконавчому провадженню, коли людина не матиме можливості скористатися якимись привілеями і можливостями і таке інше».

Варченко уточнив, що за чотири дні дії нової статті Кодексу України про адміністративні правопорушення складено близько 2200 таких адміністративних протоколів.

«Це значно більше, ніж складалося дотепер. Ми розуміємо, що насправді ці штрафи можуть бути дієвим засобом. Хоча ми виходимо з того, що поліція проводить перш за все роз’яснювальну роботу, пояснюючи людям, що треба надягати маски. Лише у випадку зухвалої відмови дотримуватися норм законів та адміністративних актів, накладається штраф», – додав радник глави МВС.

Нагадаємо, що починаючи з 21 листопада, набув чинності закон про запровадження штрафів за перебування у транспорті та громадських спорудах без вдягнутих засобів індивідуального захисту.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі