У МВС розповіли, коли українці зможуть вільно купувати зброю

04 липня 2022, 01:29
Share Button
Фото: умовне
Міністерство внутрішніх справ готує зміни до другого читання законопроєкту про право на цивільну вогнепальну зброю. Там розраховують, що вже з 2023 року українці зможуть вільно купувати пістолети.

Про це повідомив радник МВС Віктор Андрусів.

Він зазначив, що українці під час голосування дали однозначну відповідь щодо дозволу на вільне володіння зброєю. 70% з опитаних підтримали право на вільне її носіння.

Зазначимо, що у “Дії” за дозвіл носіння зброї для особистого захисту проголосували майже 59% респондентів. А дозвіл мати вдома короткоствольну вогнепальну зброю, але не носили її з собою, підтримали 19,43% опитаних.

“Підкреслю, що йдеться саме про пістолет, а не гранатомет чи автомат Калашникова. Міністерство погоджується з рішенням українців, і вже готуються зміни до другого читання законопроєкту”, — зазначив він.

За словами Андрусіва, відповідне законодавство має бути ухвалене впродовж літа-осені. Після цього певний організаційний час запускатимуться необхідні реєстри зброї.

“Можливо, будуть внесені додаткові рішення, щоб ми могли зберігати контроль за обігом зброї: перевіряти, чия вона, як відбуватиметься процес реєстрації, в які періоди власник зброї має проходити перевірки”, — додав він.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі