У Миколаєві сім’ї померлої від COVID-19 лікарки відмовили у компенсації

28 листопада 2020 Здоров'я
Share Button
У Миколаєві відмовляються виплачувати компенсацію рідним померлої від коронавірусу 65-річної Галини Колянчикової, яка працювала сімейним лікарем.

Про це чоловік померлої, хірург Юрій Колянчиков розповів в ефірі телеканалу “Україна 24”, пише РБК-Україна.

Мотивують таке рішення в комісії Держпраці з розслідування смерті медика тим, що захворювання COVID-19 не було пов’язане з її професійною діяльністю.

Зазначається, що у Колянчикової був цукровий діабет і їй заборонили приймати хворих на коронавірус.

Чоловік померлої повідомив, що проти призначення компенсації голосували представники роботодавців, Центру первинної медико-санітарної допомоги №3, де працювала жінка, і представники фонду соціального страхування. Всього голоси розподілилися так: 8 “проти” і 6 “за”.

На думку представників ЦПМСД, Колянчикову заразив на коронавірус саме її чоловік.

“Я хірург з 40-річним стажем, працюю в лікарні швидкої допомоги. Я останнім часом відчував себе нормально, ніяких ознак захворювання не було… В мене брали тести – один раз на ПЛР, згодом ІФА. Це було за два тижні до того, як захворіла дружина. У мене були виявлені антитіла. Я не міг бути джерелом”, – наголошує Юрій.

Також він заявив, що були документально підтверджені контакти дружини в останні 2 тижні з хворими COVID-19.

Тепер було призначено повторне засідання комісії Держпраці щодо цієї справи.

“Але було попереднє засідання, на якому тенденції нам стали зрозумілі. Ті ж самі аргументи та звинувачення – винна сама, була в групі ризику, їй було не працювати, а звільнитися. Зараз в сімейній амбулаторії, де працювала дружина, 100% лікарів пенсійного віку, всі в групі ризику. Що ви пропонуєте, всім їм звільнитися?” – дивується хірург.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі