У МЗС пояснили, чому Україна не розриває дипломатичні відносини з Росією

28 вересня 2021 Політика
Share Button
Фото: Василь Боднар
Україна розглядала варіант розриву дипломатичних відносин з Росією, однак не знайшлося іншої держави, яка взяла б на себе функції із захисту українців, які перебували в РФ.

Про це розповів заступник міністра закордонних справ України, посол України в Туреччині Василь Боднар в ефірі телеканалу Дом, передає Укрінформ.

За його словами, рішення щодо припинення дипломатичних відносин між країнами мали ухвалити ще в 2014 році, коли почалася активна фаза бойових дій. Проте робота українського посольства та консульств була необхідна, щоб захистити інтереси мільйонів українців, які перебували в Росії.

Бондар розповів, що в 2014—2015 роках українське консульство в Ростові-на-Дону працювало «фактично 24/7», допомагаючи з лікуванням поранених та контактуючи з рідними. Він додав, що в той період «це було вкрай необхідно».

Заступник глави МЗС сказав, що Київ розглядав варіант розриву дипломатичних відносин з РФ, але для цього необхідно було передати функції щодо захисту громадян України іншій державі, яка представлена в Москві. Але ніхто не погодився, з огляду на «кількість роботи, яку потрібно було б робити, щоб забезпечити інтереси наших громадян».

Він додав, що і зараз значна кількість громадян України залишається в Росії, в російських в’язницях утримуються політв’язні з окупованого Криму. Водночас, за його словами, в РФ залишилося кілька десятків українських дипломатів.

«Здебільшого наша дипломатична присутність там концентрується на консульській роботі. Тобто консули забезпечують наших громадян документами, відвідують в тюрмах, а їх там сидить кілька тисяч, і плюс — політичні заручники Кремля з Криму, це представлення наших інтересів у судах, в інших інституціях», — сказав Боднар.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі