У МЗС України пояснили, навіщо Росія заважає працювати спостерігачам ОБСЄ на Донбасі

18 жовтня 2021, 23:55 Політика
Share Button
Фото з відкритих джерел
"Блокування роботи і тиск на Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ – це зусилля Російської Федерації з руйнування Мінських домовленостей, спрямованих на мирне врегулювання ситуації на Донбасі".

Про це заявив прессекретар українського МЗС Олег Ніколенко, пише УНІАН.

“Дії Російської Федерації із перешкоджання діяльності місії ОБСЄ на тимчасово окупованій території України є неприпустимими. Блокування та тиск на спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Донецьку – елемент триваючих зусиль РФ із руйнування Мінських домовленостей та роздмухування збройного конфлікту”, – повідомив він.

Дипломат нагадав, що у вересні РФ закрила місію спостерігачів ОБСЄ на російських пунктах пропуску через державний кордон “Гуково” і “Донецьк”, аби унеможливити спостереження і приховати від міжнародної спільноти незаконне постачання зброї, боєприпасів та найманців із Росії на територію України.

“Рішення Постійної ради ОБСЄ передбачає забезпечення безпечного та надійного доступу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ всією територією України задля моніторингу ситуації в зоні російсько-українського збройного конфлікту. Закликаємо Росію до неухильного виконання своїх зобов’язань: припинити провокації проти міжнародних спостерігачів місії ОБСЄ, розблокувати їхнє пересування, забезпечити безперешкодний доступ на тимчасово окупованих територіях в Донецькій та Луганській областях, гарантувати безпеку”, – підкреслив Ніколенко.

Він додав, що Україна взаємодіє із міжнародними партнерами задля відновлення роботи Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

СММ ОБСЄ призупинила свою спостережну діяльність після протестів біля її головного офісу у Донецьку.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі