У МЗС відреагували на висловлювання президента Хорватії про Україну

26 січня 2022, 05:00 Політика
Share Button
Фото з відкритих джерел
МЗС висловило глибоке розчарування його висловлюваннями про членство України в НАТО та недоречність допомоги Україні на тлі російської агресії.

Українське МЗС викликало посла Хорватії в Україні Аніку Джаміч, щоб донести позицію щодо категоричної неприйнятності висловлювань президента Хорватії Зорана Мілановича, повідомляє пресслужба відомства.

“Хорватський президент продемонстрував своє зневажливе ставлення та невдячність за допомогу, яку Україна та українці надавали Хорватії під час її боротьби за незалежність, а також у боротьбі з руйнівними пожежами у минулому”, — йдеться у повідомленні.

Українське МЗС вимагало публічного спростування образливих заяв Мілановича та їхнє неповторення в майбутньому.

“Заяви Зорана Мілановича ретранслюють наративи російської пропаганди, не відповідають послідовній офіційній позиції Хорватії на підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, завдають шкоди двостороннім відносинам, а також підважують єдність ЄС і НАТО в умовах нинішніх безпекових загроз в Європі”, – повідомляє відомство.

Посол України також здійснить відповідний демарш у Загребі.

Нагадаємо, нещодавно президент Хорватії заявив, що у разі вторгнення РФ в Україну його країна не матиме “ніякого відношення” до цього, Україні “немає місця в НАТО”, а також назвавши Революцію Гідності була “держпереворотом”.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі