У НАТО відповіли, коли вирішать, чи запрошувати Україну на найближчий саміт

10 травня 2021 Життя, Політика
Share Button
Ілюстративне фото
У Північноатлантичному Альянсі повідомлять про можливий формат і порядок денний свого майбутнього саміту, коли для цього прийде час. Захід запланований на 14 червня у Брюсселі.

Відомо лише про те, що в основі порядку денного буде ініціатива “НАТО-2030”. Про це розповів офіційний представник Альянсу, пише Інтерфакс.

Формат і порядок денний саміту НАТО 14 червня будуть оголошені ближче до дати. Як сказав генеральний секретар, у лідерів НАТО буде змістовний і далекоглядний порядок денний, в основі якого буде ініціатива “НАТО-2030”, – сказав співрозмовник агентства.

Він також відповів на запитання, чи обговорюватимуть на саміті надання Україні Плану дій щодо членства у НАТО.

“Щодо членства НАТО проводить політику відкритих дверей, і союзники по НАТО підтримують свої рішення, ухвалені на саміті в Бухаресті у 2008 році (надати членство Україні та Грузії, коли для цього прийде час – ред)”, – сказав представник Альянсу.

Водночас у НАТО очікують, що Україна продовжить роботу, а саме:

  • приділятиме увагу реформам;
  • консолідуватиме свої демократичні інститути;
  • зміцнюватиме верховенство права;
  • розвиватиме свій оборонний потенціал відповідно до стандартів Альянсу.

Співрозмовник запевнив, що НАТО продовжить підтримувати нашу державу, “допомагаючи зміцнювати потенціал Збройних сил України, а також проводячи ширші реформи, які допомагають країні просуватися вперед в її євроатлантичних прагненнях”.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі