У Німеччині попередили Захід про ймовірний розкол через постачання Україні зброї

27 січня 2022, 11:01 Політика
Share Button
Annalena Baerbock
Там наголошують, що основним варіантом врегулювання ситуації в нашій країні повинна бути дипломатія.

Міністерка закордонних справ Німеччини заявила, що суперечка щодо необхідності підтримувати Україну наданням зброї не повинна внести розкол між країнами Заходу, пишеЄвропейська правда“, 

“Нашою найпотужнішою зброєю була і залишається наша єдність. Ми повинні подбати, щоб той тиск, який ми створили разом (на Росію — ред.), працював”, — зазначила Анналена Бербок. 

Водночас вона додала, що важливо чинити спротив “усім зовнішнім спробам розділити нас”. 

“Україна знає, що ми робимо і яка наша позиція”, — зазначила Бербок, нагадавши, що Німеччина є найбільшим двостороннім донором для України, навіть більшим за США. 

“Ми підтримуємо переговори щодо продовження транзиту газу, ми займаємося інвестиціями у відновлювану енергетику та підтримуємо Україну у боротьбі з пандемією, зокрема, постачанням вакцин”, — зазначила глава МЗС Німеччини. 

Анналена Бербок наголосила, що спільною метою Заходу залишається захист суверенітету й територіальної цілісності України. “Будь-яка нова агресія Росії проти України буде мати серйозні наслідки – політичні, стратегічні, і так само економічні та фінансові”, — підкреслила вона.

Як відомо, в Україні критично сприймають позицію Німеччини у питанні постачання їй зброї, на тлі фактично завершення російського газопроводу “Північний потік-2” та лояльних до Росії заяв окремих німецьких посадовців.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі