У Новій Зеландії хочуть заборонити куріння цигарок

17 квітня 2021 Світ
Share Button
Ілюстративне фото
Влада планує зробити повністю неможливою купівлю тютюнових виробів для тих, хто народився після 2004 року.

Уряд Нової Зеландії розглядає ряд ініціатив, спрямованих на те, щоб до 2025 року заборонити в країні куріння.

Як повідомляє The Guardian, влада планує поступово підвищувати допустимий вік куріння і зробити повністю неможливою купівлю тютюнових виробів для тих, хто народився після 2004 року. Крім того, в уряді обговорюють зниження рівня нікотину, заборону фільтрів і скорочення місць продажу тютюну.

“Нам потрібен новий підхід. Близько 4,5 тисячі жителів Нової Зеландії щорічно вмирають від куріння. Ми повинні досягти своєї мети і повністю звільнитися від тютюнових виробів до 2025 року”, – говорить заступник міністра охорони здоров’я Айеша Вералл.

Уточнюють, що найвищий рівень смертності – серед представників народу маорі. Ініціативу уряду підтримують організації охорони здоров’я:

“Тютюн – найшкідливіший споживчий продукт в історії, і ми повинні від нього відмовитися”, – підкреслює директор Товариства боротьби з раком Люсі Елвуд.

Деякі жителі країни не згодні з планами влади і впевнені, що заборона куріння на державному рівні може обернутися формуванням тютюнового чорного ринку, контрабандою сигарет, банкрутством власників невеликих магазинів і мати інші непередбачені наслідки.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі