У Pandora Papers знайшли квартири українських політиків у Лондоні і бізнес у Криму

04 жовтня 2021, 09:08 Відео, Політика
Share Button
Фото:  «Слідство.Інфо»
Нерухомість та інше майно зареєстровані на офшорні компанії, і далеко не всі знайшли відображення в деклараціях.

Українські політики і бізнесмени володіють нерухомістю у Великій Британії та іншими активами, зареєстрованої на офшорні компанії. Інформація про них міститься в масиві документів Pandora Papers, які понад рік опрацьовували журналісти зі 117 країн світу, передає «Слідство.Інфо».

Учасники проекту ідентифікували 681 анонімного власника нерухомості в Британії. Їм належить понад 1,5 тисячі об’єктів загальною вартістю 5,5 млрд доларів. У тому числі, як мінімум 10 українців – власників офшорних компаній, на які оформлена нерухомість.

Так, «Студія« Квартал 95 »при переході на телеканалу «1+1» у 2012 році зареєструвала мережу офшорних компаній, яким сьогодні належить дорога нерухомість у Лондоні. Перший помічник президента Володимира Зеленського Сергій Шефір через офшор володіє двома квартирами в британській столиці вартістю понад 5 млн доларів.

Влітку 2014 року, незабаром після призначення Бориса Ложкіна главою Адміністрації президента Петра Порошенка, дочка глави АП Анастасія придбала за 4,6 млн доларів квартиру поблизу Університетського коледжу Лондона, де в той час вона навчалася. Гроші на покупку Анастасія посіла у офшорній компанії свого батька на Британських Віргінських островах, якої не було в декларації Ложкіна.

У документах також міститься інформація про офшори олігарха Ріната Ахметова, зареєстрованих для оформлення на них літака Falcon 7X (бортовий номер P4-SCM), вартість якого перевищує 50 млн доларів.

Бізнес-партнер Ігоря Коломойського Геннадій Боголюбов має відношення як мінімум до дев’яти об’єктами нерухомості в Лондоні. Майном у центрі столиці Сполученого Королівства володіє також засновник групи DCH Олександр Ярославський. На ім’я дочки Сергія Ківалова, колишнього народного депутата і екс-главу ЦВК, зареєстровано п’ять об’єктів лондонської нерухомості, три з яких сумарно коштують не менше 13,5 млн доларів. Всі вони були придбані 1999-2003 роках, коли Ківалов був депутатом.

Журналісти також виявили п’ять офшорних фірм, які належать народному депутату, члену парламентської групи «За майбутнє» Олександру Герегу через два фонди. Один з цих фонів володіє чотирма будівельними гіпермаркетами «Новацентр К» у Севастополі і Сімферополі. До окупації Криму вони були частиною мережі «Епіцентр». За словами Гереги, він ніякого бізнесу в Криму після окупації півострова росіянами не веде, а «Новацентр К» не має жодного відношення до «Епіцентру».

3 жовтня міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів оприлюднив масив Pandora Papers – документів 14 компаній, що реєстрували і обслуговували офшорні фірми 35 світових лідерів і понад 300 чиновників з 90 країн світу.

Документи вивчали понад 600 журналістів з 117 країн світу. Протягом року вони проаналізували майже 12 млн файлів.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі