У парку “Залізна вода”, що у Львові, облаштовують публічний сад-город

30 листопада 2021
Share Button
У межах простору зусиллями волонтерів встановили 12 підвищених грядок для вирощування різноманітних їстівних культур, а також 2 шпалери під майбутній виноградник.

Попри наближення зими на території колишнього міського розсадника у парку “Залізна вода”, де облаштовується публічний сад-город відбулася чергова акція з облаштування простору.

Цього разу ініціатори перевтілення території громадські об’єднання “Плато”, “Екотерра” та “Пермакультура в Україні” з небайдужими волонтерами облаштовували підвищені грядки та виноградні шпалери. Грядки наповнили компостом із міської станції переробки харчових і садових відходів і з весни в них можна буде вирощувати різноманітні їстівні культури – ягоди, овочі, пряносмакові трави тощо.

“У травні, під час однієї з наших перших акцій в межах простору один з місцевих фермерів подарував нам виноградну лозу різних сортів. Зараз ми вирішили закласти для цих саджанців опорну конструкцію – шпалери, й таким чином частково зонувати територію” – пояснює співкоординатор простору, виконавчий директор ГО “Плато” Микола Рябика. 

Підготовка матеріалів та ділянки під встановлення конструкцій зайняла у волонтерів більше місяця та стала ще одним важливим кроком у процесі спільнотворення унікального для Львова публічного простору міського садівництва, городництва та добросусідства.

Своїми спостереженнями ділиться також співкоординаторка простору та координаторка природоорієнтованих проєктів ГО “Плато” Анжеліка Зозуля: “Мешканці, що проживають неподалік і вигулюють тут своїх песиків, або просто проходять повз часто запитують у нас, що ж тут буде. Багато кого лякає загроза забудови цієї частини парку. Ми намагаємося всіх заспокоїти та пояснити свої наміри. І з появою цих нових конструкцій, як на мене, простір набув нового вигляду та, нарешті став схожим на повноцінний міський сад-город”.

Взимку організатори планують продовжити стратегування щодо подальшого наповнення саду-городу дружніми до довкілля рішеннями, а з весни обіцяють чимало просвітницьких заходів та навіть планують розпочати повноцінний набір усіх охочих опікуватися встановленими грядками.

Встановлення грядок і шпалер відбулося за сприяння Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ), у партнерстві з управлінням екології та природних ресурсів ЛМР та ЛКП “Зелений Львів”.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі