У парламенті на одного нардепа зі Львівщини стало більше

13 листопада 2019 Політика
Share Button
Володимир В'ятрович. Фото: фейсбук
Ексдиректор Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович став депутатом від партії «Європейська солідарність» замість Ірини Луценко, яка склала мандат за станом здоров’я.

Про це сам В’ятрович повідомив на своїй сторінці у фейсбуці.

«Я йду в політику заради того, щоб Україна була рідним домом, в якому живеш в достатку та куди із радістю повертаєшся. Щоб наші діти спілкувались між собою українською, не нехтучи іноземними мовами, знали б нашу історію, неспотворену з-за кордону та з впевненістю дивилися у своє майбутнє, незатьмарене ані війною, ані здачею країни», – написав він.

Я йду в політику заради того, щоб Україна була рідним домом, в якому живеш в достатку та куди із радістю повертаєшся….

Gepostet von Volodymyr Viatrovych am Dienstag, 12. November 2019

А також запевнив: не піде на жодні компроміси щодо національних інтересів.

«Хай зміни будуть українськими! Йду, щоб будувати український світ і зупиняти «русскій мір», – додав Володимир В’ятрович.

Окрім того, новоспечений депутат подякував Наталії Бойко, яка була наступною у списку, але відмовилась від мандату.

Зазначимо, Володимир В’ятрович отримав багато привітань у себе на сторінці. Окрім привітань, нібито були погрози. Зокрема, від народного депутата Макса Бужанського. «Привітання від депутата Бужанського:)», – написав В’ятрович і додав скрін. Однак пізніше виправився і сказав, що повідомлення хибне. «Мені прикро, що сприйняв це повідомлення як його, адже він відомий своєю ввічливістю і неприхованими симпатіями до мене та моєї роботи», – зазначив В’ятрович.

Зазначимо, Бужанський з трибуни парламенту закликав не голосувати за постанову про дострокове припинення повноважень Ірини Луценко. Однак постанову підтримали 275 депутатів.

Нагадаємо, у вересні Володимир В’ятрович пішов з посади голови Українського інституту національної пам’яті.

Довідково.

Володимир В’ятрович народився у Львові. Український науковець-історик, публіцист, дослідник історії визвольного руху, громадський діяч. Доктор філософії (кандидат історичних наук).

Був головою вченої ради Центру досліджень визвольного руху (Львів), член наглядової ради Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького», ексдиректор Архіву Служби безпеки України (2008–2010), редактор наукового збірника «Український визвольний рух» (2003–2008).

Володимир В’ятрович був призначений директором УІНП 25 березня 2014 року. У 2008—2010 роках очолював Архів СБУ та розсекречував колишні архіви КҐБ. У 2010—2011 роках працював в Українському науковому інституті Гарвардського університету. Автор та співавтор чотирнадцяти книг з історії визвольного руху та Другої світової війни. Викладав в Українському католицькому університеті та Києво-Могилянській академії, очолював вчену раду Центру досліджень визвольного руху, член наглядової ради Національного музею-меморіалу “Тюрма на Лонцького”. У 2015 році Український інститут національної пам’яті спільно із партнерами розробив 4 законопроекти, які увійшли в історію як Декомунізаційне законодавство.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі