У партії “За майбутнє” заявили, що Україна має потужності для виготовлення вакцини проти COVID

22 квітня 2021 Життя
Share Button
Ілюстративне фото
Влада в Україні так нічого й не зробила, щоб почати виробництво вакцини проти COVID на власних потужностях, яких у нашій країні достатньо.

Про це заявив голова Одеської міської організації політичної партії «ЗА МАЙБУТНЄ», колишній головний лікар Одеської обласної лікарні Сергій Калинчук.

«Не йдеться про створення науково-дослідних інститутів, на які можуть знадобитися мільярди доларів. Ми говоримо про наші виробничі потужності, які б могли за ліцензією іноземної компанії виготовляти вакцину проти COVID. Як це роблять інші країни. Та ж Індія… У нас є такі платформи. Вони ще збереглися. Деякі з них знаходяться у приватній власності, деякі – на балансі держави», – вважає Сергій Калинчук.

За його словами, виробництво будь-якої сертифікованої вакцини можна було налагодити через різні механізми державного або приватного партнерства.

«Якби наша влада пішла цим шляхом, то вона б забезпечила своє населення вакциною проти COVID, і ми б не опинилися в ситуації, яку маємо зараз. Коли ми отримали кілька сотень тисяч доз вакцини і тепер чекаємо поки Індія провакцинує всіх своїх громадян і поновить поставки вакцини в Україну. А чому так сталося? Тому що у нас ніхто, ні за що не відповідає.

Якби кожен чиновник, прем’єр-міністр або міністр охорони здоров’я знав, що він не просто втратить посаду, а проти нього буде порушено кримінальну справу за недбалість, ми б не мали зараз такої високої смертності в Україні», – переконаний Сергій Калинчук.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі