У поліції вважають, що питання сезонної зміни шин потрібно врегулювати на законодавчому рівні

13 листопада 2020 АвтоДіло
Share Button
Ілюстративне фото
Водіям хочуть на законодавчому рівні ввести обов’язок зміни шин з літньої на зимову.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці заявив заступник голови Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

“Більшість водіїв усвідомлюють важливість сезонної заміни шин. Тож, коли надворі холоднішає, вони не мають клопоту на дорозі. Натомість ті, хто ігнорує цю необхідність мають більше шансів втрапити в ДТП. Адже маневри не завжди вдаються так, як хотілось би. Особливо, коли сніг та ожеледь”, – пише Білошицький.

Фактор, що підтверджують потребу сезонної зміни шин:

  • зимова гума має набагато краще зчеплення з дорогою у зимових умовах;
  • при температурах нижче +7 °С літня гума «дубіє» і втрачає свої властивості, а від того – менша керованість, більший гальмівний шлях;
  • зимова гума безпечніша.

За його словами, донині в нашій державі на законодавчому рівні не врегульовано питання сезонної заміни шин.

“Існують вимоги лише щодо їхньої якості. Україна входить до числа тих країн, в яких зимові шини не є обов’язковими. Карта наочно це демонструє. Але порівняйте українські зими та італійські, іспанські чи французькі. Наш клімат суттєво відрізняється й зими зазвичай мають значно нижчі температури. Нам варто переймати найкращий досвід у сфері безпеки дорожнього руху. Тож, введення на законодавчому рівні обов’язковості заміни літньої шини на зимову може суттєво покращити ситуацію на дорогах України в холодний період та зменшити кількість ДТП”, – пояснює заступник голови Департаменту патрульної поліції.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі