У Польщі відбувся один з наймасовіших протестів через заборону абортів

01 листопада 2020
Share Button
Фото: ТСН
У польській столиці Варшаві відбулася одна з наймасовіших акцій протесту за останні роки. Понад 100 тисяч людей вийшли висловитися проти заборони абортів

Учасники протесту тримали в руках плакати із вимогою дозволити право на аборт, а також відставки уряду. Під час протесту відбулися сутички, поліція затримала 37 учасників акції, інформує ТСН.

Мітингувальники пройшлися центром Варшави, а потім розділилися на кілька груп – одна з них пішла до будинку лідера керівної партії “Право і справедливість” Ярослава Качинського, який він був ініціатором рішення суду про аборти.

Багатотисячні мітинги охопили польські міста – протести в країні тривають уже десятий день. Людей на вулиці вивело рішення Конституційного суду, який заборонив переривання вагітності, навіть за умови високої вірогідності патологій розвитку плоду. Польські жінки і правозахисники кажуть, що це фактично означає повну заборону на аборти і повертає Польщу в середньовіччя.

Оскільки рішення Конституційного суду, за польськими законами, оскаржити неможливо, протестувальники вимагають від керівної партії внести до парламенту новий законопроєкт, який скасує заборону на аборти у випадку патологій плоду.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі