У Повітряних силах повідомили, які російські ракети збивають найчастіше

02 липня 2022, 05:02
Share Button
Фото: умовне
Силам протиповітряної оборони найскладніше збивати російські ракети, що летять із надзвичайно високою швидкістю – Х-22, "Кинжал", "Онікс", "Іскандер".

Про це в інтерв’ю НВ розповів речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

“Якщо говорити про боротьбу з ракетами, то, на жаль, ми не можемо ефективно збивати ті з них, що летять з надзвичайно високою швидкістю: Х-22, “Кинжал”, “Онікс”, “Іскандер” (балістична). Їх важко збивати. Більше шансів збити крилаті та авіаційні ракети, такі як Х-101, Х-59, Х-32, “Калібр” та інші, швидкість яких близько 800 км/год. Вони теж є високотехнологічними: летять по запрограмованій траєкторії, низько від землі, огинаючи рельєф місцевості, можуть літати в руслах річок, змінювати курс, заданий їм оператором на початку”, – розповів Ігнат.

Спікер також не взявся оцінювати ефективність роботи засобів ППО під час війни: ППО в Україні призначено більше для збиття таких повітряних цілей, як літаки, гелікоптери та безпілотники, а крилаті, авіаційні, балістичні та гіперзвукові ракети — це не властиві їй цілі.

“Комплекси, що у нас на озброєнні, не є тими засобами, які повинні збивати такі високотехнологічні цілі, — вони створювалась ще у 1960−70-ті роки”, – зазначив він.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі