У прокуратурі помітили серйозну помилку спікера Зеленського в питанні зустрічі з Путіним

15 вересня 2021 Політика
Share Button
Фото із відкритих джерел
Прессекретар президента України Сергій Никифоров в ефірі одного з телеканалів назвав умови зустрічі президентів Володимира Зеленського та Володимира Путіна. У своїй заяві Никифоров припустився серйозної помилки, на яку звернув увагу ексзаступник генпрокурора Віктор Тріпак.

Говорячи про місце можливої зустрічі, Никифоров зазначив, що вона повинна відбутися «в будь-якому місці, в рамках нейтральної території: або на лінії розмежування, або в іншому будь-якому місці на нейтральній території – не в Росії, не в Україні», пише ZN.UA.

«У своєму висловлюванні прес-секретар президента України свідомо чи ні допустив серйозну юридичну і політичну помилку. Він сказав, що однією з умов зустрічі Зеленського з Путіним є проведення її не в Росії або Україні, а на «нейтральній території» або «лінії розмежування». Але «лінія розмежування» проходить на території України. Вона тільки розділяє окуповану Росією частину території України і решту частини держави», – повідомив Тріпак.

Лінія розмежування визначена нормативно. Згідно з постановою Кабміну від 17 липня 2019 року № 815, це «умовна лінія на місцевості між тимчасово окупованими територіями і контрольованими територіями, яка проходить по передньому краю передових позицій Об’єднаних сил».

«Прес-секретар президента України офіційно представляє позицію глави держави і такі помилки неприпустимі, навіть якщо вони пов’язані з неточністю словесного вираження. Тому що ціна слова офіційного представника президента занадто висока і значуща, оскільки його позиція асоціюється з главою держави і самою державою», – резюмує Тріпак.

Нагадаємо, речник Путіна Дмитро Пєсков заявив, що Путін готовий зустрітись із Зеленським заради нормалізації відносин. Проте РФ не бачить сенсу обговорювати Крим, бо вважає окуповану територію «регіоном Російської Федерації».

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі