У Путіна розповіли про “запасний план” замість мінських угод

18 січня 2022, 07:00 Політика
Share Button
Фото GETTY IMAGES
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що для України жодного плану "Б" не може бути і всі мають виконувати мінські домовленості.

Про це пише ТАСС.

“Для українського режиму жодного плану “Б” бути не може, є лише мінські угоди, які Київ зобов’язаний досконально виконати”, – заявив Лавров.

За словами Лаврова, деякі офіційні особи України подають тему реінтеграції нацменшин таким чином, що нібито можна використати досвід бойових дій: “Сподіваюся, що до цього не дійде, але вони досить небезпечні, особливо на тлі заяв президента України Зеленського про те, що якщо хтось із громадян України почувається росіянином, нехай забирається до Росії”.

Зазначимо, що згідно з другим пакетом Мінських угод від лютого 2015 року, Україна мала б змінити свою Конституцію, щоб врахувати “особливості” ОРДЛО, та ухвалити законодавство про їхній “особливий статус”.Пункту 11 про конституційну реформу мало передувати припинення вогню, відведення військ, звільнення заручників, повернення контролю над кордоном, проведення виборів, відновлення соцвиплат тощо,

Москва вимагала від Києва проєкт поправок до Конституції України, які б окреслили так званий “особливий статус” Донбасу, і хотіла змусити Україну слідувати мінським домовленостям.

Заступник глави адміністрації президента РФ Дмитро Козак домагався ухвалення Верховною Радою України законів, погоджених із Донбасом, на що президент Володимир Зеленський заявляв, що від України ніхто не може нічого вимагати, зокрема закону про “особливий статус Донбасу”.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі