У Раді три фракції не дали жодного голосу за закон про олігархів

24 вересня 2021, 11:10 Політика
Share Button
Фото з відкритих джерел
Верховна рада України на пленарному засіданні 23 вересня ухвалила закон про олігархів. Законопроєкт №5599 у другому читанні підтримали 279 народних депутатів.

Про це пише РБК-Україна.

Монобільшість

Згідно з результатами голосування, фракція “Слуга народу” дала 229 голосів “за”, в той час як один народний депутат проголосував “проти” (Людмила Буймістер) і ще четверо не голосували.

ОПЗЖ

“Опозиційна платформа – За життя” дала 20 голосів “проти”, один нардеп утримався і ще дев’ять не голосували.

Серед тих, хто проголосував проти, – Олег Волошин, Юлій Іоффе, Володимир Кальцев, Володимир Мороз, Юрій Павленко, Тетяна Плачкова, Наталія Приходько, Антоніна Славіцкая, Віктор Чорний, Микола Скорик, Олександр Пономарьов, Михайло Папієв, Василь Німченко, Григорій Мамка, Олександр Лукашов, Олександр Колтунович, Олександр Качний, Юрій Загородній, Валерій Гнатенко та Анатолій Бурмич.

“ЄС”

“Європейська солідарність” практично в повному складі була проти закону про олігархів – 23 нардепа натиснули червону кнопку, один утримався – Мустафа Джемілєв.

“Батьківщина”

Фракція “Батьківщина” не дала голосів на підтримку закону – 20 народних депутатів утрималися і двоє взагалі не голосували.

“За майбутнє”

Депутатська група “Партія “За майбутнє” дала 18 голосів “за”, один нардеп утримався – Сергій Рудик.

“Голос”

Фракція “Голос” підтримала закон про олігархів 11 голосами. П’ятеро нардепів проголосували проти – Андрій Осадчук, Ярослав Железняк, Леся Василенко, Кіра Рудик, Інна Совсун. Один утримався і ще один не голосував.

“Довіра”

У групі “Довіра” 15 народних депутатів підтримали закон про олігархів, двоє утрималися і троє не голосували.

Позафракційні

Серед позафракційних нардепів шестеро проголосували за закон, п’ятеро проти, ще один утримався.

Проти проголосували Муса Магомедов, Вадим Новінський, Андрій Аксьонов, Сергій Магера та Вікторія Гриб.

Нагадаємо, 23 вересня Верховна Рада ухвалила президентський законопроєкт про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів) (№5599).

Багато депутатів обурювалися, що законопроєкт розглядали за спецпроцедурою, тобто розглянули лише 13 поправок з поданих 1 тис. 270.

Законом визначено, що олігархом вважається фізична особа, яка одночасно відповідає щонайменше трьом з таких ознак: бере участь у політичному житті; має значний вплив на ЗМІ; є кінцевим бенефіціарним власником суб’єкта господарювання, який після дня введення в дію цього закону є суб’єктом природних монополій або займає монопольне становище на ринку та протягом одного року поспіль підтримує або посилює таке становище; підтверджена вартість активів особи та суб’єктів господарювання, бенефіціаром яких вона є, перевищує 1 млн прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року.

Рішення про виключення особи з Реєстру олігархів ухвалюється в разі встановлення факту невідповідності такої особи одночасно щонайменше двом з ознак.

Встановлюється, що рішення про визнання особи такою, яка має значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархом), ухвалюється Радою нацбезпеки і оборони на підставі подання Кабінету міністрів, члена РНБО, Нацбанку, СБУ або Антимонопольного комітету.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через 6 місяців з дня набрання ним чинності. Він втрачає чинність через 10 років з дня введення його в дію.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі