У Раді Європи назвали “грубим порушенням” припинення повноважень суддів КСУ

31 жовтня 2020 Політика
Share Button
Фото з вільних джерел
У Раді Європи назвали законопроект президента Володимира Зеленського щодо припинення повноважень суддів КСУ — грубим порушенням.

Про це йдеться в листі на адресу голови Верховної Ради Дмитра Разумкова від голів органів Ради Європи — Венеційської комісії та Групи держав проти корупції  (GRECO), повідомляє УНН.

“Припинення повноважень суддів є грубим порушенням Конституції та фундаментального принципу поділу влади. Порушення Конституції, навіть якщо існує безперечно поважна причина, не може призвести до культури конституціоналізму та поваги верховенства права”, — йдеться в листі.

Так, голова Венеційської комісії Джанні Букіккіо та голова GRECO Марін Мрчела наголошують, що розуміють серйозність виклику й не недооцінюють потребу в своєчасних, твердих та рішучих діях.

“Ми закликаємо вас врахувати несприятливі, глибокі та довгострокові наслідки для вашої країни після можливого поспішного рішення про звільнення конституційних суддів. Ми закликаємо вас вивчити можливі альтернативні способи забезпечення боротьби проти корупції у відповідності до міжнародних стандартів”, — зазначили автори листа.

Раніше у “Слузі народу” заявили, що законопроект Президента України Володимира Зеленського про звільнення суддів КСУ залишається безальтернативним варіантом для виходу з кризи.

Лідер фракції Давид Арахамія зазначив, що ідею Володимира Зеленського про оновлення складу Конституційного Суду України підтримав Європарламент, також дану ідею вже узгодили з послами країн Великої сімки.

“Рішення про оновлення КС вже підтримав Європарламент. А на зустрічі з послами G7 було погоджено, що новий склад буде формуватися максимально прозоро, а також за участю громадськості та міжнародних партнерів. Ніякої альтернативи запропонованому оновленню Конституційного суду немає”, – повідомив Арахамія,

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі