У Раді зареєстрували законопроект про заборону РПЦ в Україні

30 березня 2022, 06:30
Share Button
Києво-Печерська лавра
В Україні планують повністю заборонити діяльність Російської православної церкви. Це сприятиме захисту нацбезпеки, суверенітету та територіальної цілісності України.

Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.

Відповідний законопроєкт вже внесли у Верховну Раду. Ініціатором виступила народна депутатка від політичної партії Всеукраїнське об’єднання “Свобода” Савчук Оксана Василівна. Тепер за цей законопроєкт мають проголосувати народні депутати.

Метою ухвалення законопроєкту є захист нацбезпеки і територіальної цілісності України, запобігання колабораціонізму, припинення розпалювання міжрелігійної ворожнечі та дестабілізації релігійного середовища в Україні, – сказано в повідомленні.

Законопроєкт передбачає, що всю церковну власність управління РПЦ в Україні та релігійних організацій, зокрема й Київської митрополії Української православної церкви, впродовж 48 годин з дня ухвалення цього закону мають інвентаризувати та націоналізувати.

Релігійні громади, монастирі і духовні навчальні заклади Московського патріархату можуть змінити свою підлеглість впродовж 14 днів. 

Свято-Успенська Києво-Печерська лавра, Свято-Успенська Почаївська лавра та інші архітектурні пам’ятки державного значення, що перебувають у власності або користуванні РПЦ, перейдуть у власність держави.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі