У Раді зареєстрували законопроект щодо відповідальності за пропаганду гомосексуалізму

23 липня 2020 Життя
Share Button
Фото з відкритих джерел
Депутати від партії "Слуга народу" зареєстрували законопроєкт щодо покарання за "пропаганду гомосексуалізму та трансгендеризму", який передбачає величезні штрафи та адміністративну відповідальність.

Депутати Георгій Мазурашу та Олена Лис пропонують доповнити Кодекс про адміністративні правопорушення спеціальною статтею 180 підпункт 2 “Пропаганда гомосексуалізму або трансгендеризму, що може негативно вплинути на фізичне чи психічне здоров’я, моральний чи духовний стан та розвиток людини”.

За просту “пропаганду” автори пропонують карати штрафом у вигляді тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян для приватних осіб (17 тисяч гривень) і трьох тисяч мінімумів для юридичних осіб (51 тисяча).

За пропаганду, яка “виражається в публічній демонстрації способу життя осіб, які мають одностатеві сексуальні стосунки чи ідентифікують себе зі статтю, протилежною біологічній, їх орієнтації та поведінки”, пропонують карати штрафами у 85 тисяч гривень.

За пропаганду службовою особою чи сприяння пропаганді пропонують штрафувати на 136 тисяч гривень.

У законопроєкті немає визначення, що саме мається на увазі під пропагандою гомосексуалізму і чи під цю статтю будуть підпадати будь-які позитивні відгуки щодо ЛГБТ-спільноти. Необхідність запровадження такого покарання автори пояснюють тим, що треба “запровадити національну стратегію охорони сім’ї, дитинства, материнства та батьківства на основі традиційних сімейних цінностей України – розумінні сім’ї як законного союзу чоловіка та жінки, які народжують і виховують дітей”.

Введення подібного покарання суперечитиме взятими Україною зобов’язань щодо захисту прав людини в межах візової лібералізації й загрожуватиме безвізовому режиму з ЄС.

Серед умов безвізу є пряма заборона дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації у трудовій сфері.

Верховна Рада вже закрила свою сесію, тому депутати зможуть почати розгляд цього проєкту не раніше вересня.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі