У Reuters розповіли про можливі сценарії нападу РФ на Україну

16 січня 2022, 02:00 Політика
Share Button
Фото з відкритих джерел
Російські війська продовжують залишатися біля українського кордону.

Як повідомляє Reuters, експерти назвали чотири можливі сценарії вторгнення Росії в Україну.

Ескалація на Донбасі

Джерело агентства заявило, що це найбільш ймовірний сценарій можливого нападу на Україну. За його словами, проросійські бойовики на Донбасі можуть спровокувати українських військових, а потім попросити Москву ввести війська на допомогу.

На думку директора відділу досліджень міжнародної безпеки аналітичного центру RUSI в Лондоні Ніла Мелвін, у цьому випадку Росія може спробувати захопити українські прибережні райони на Азовському морі. Таким чином російські військові створять сухопутний міст з Ростова-на-Дону через Донбас до Криму.

Удар з Криму

Ще одним варіантом вторгнення Росії в Україну експерти називають удар з окупованого Криму. На думку директора польської консалтингової компанії Rochan, цією атакою російські військові можуть захопити територію до Дніпра, який послужить природною перешкодою проти будь-якого українського контрнаступу.

Крім того, напад з Криму і захоплення лівого берега Дніпра дозволить отримати контроль над каналом, який постачав півострів прісною водою до окупації.

Атака з декількох напрямків

Напад Росії на Україну з декількох напрямків може передбачати просування в північно-східну частину країни без захоплення міст, де військові можуть загрузнути у вуличних боях.

За словами Джайлза, російські війська також можуть увійти в Україну з території Білорусі. У цьому випадку російські війська можуть швидко просунутися до Києва. Мелвін, своєю чергою, вважає, що захоплення півдня України може відрізати Київ від узбережжя і присутності НАТО в Чорному морі. Цей сценарій зіграє на руку російським націоналістам, які вважають цей регіон історичними землями “Новоросії”.

За словами експерта, цей варіант найбільш дорогий як в економічному плані, так з точки зору людських втрат. Мелвін вважає цей сценарій найменш вірогідним.

Ракетні удари і кібератаки

Деякі з наведених вище сценаріїв можуть включати ракетні удари і кібератаки, націлені на критично важливу інфраструктуру.

“Різні сценарії того, як саме Росія може спробувати переконати Захід виконати свої вимоги (мова про гарантії безпеки – ред.) шляхом покарання Києва, навіть необов’язково включають наземне вторгнення”, – вважає Джайлз.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі