У РФ назвали умову для нового саміту лідерів “нормандської четвірки”

27 січня 2022, 10:09 Політика
Share Button
Фото: kremlin.ru
Заступник голови адміністрації президента РФ і представник Росії на переговорах радників "нормандського формату" Дмитро Козак заявив, що саміт лідерів "нормандської четвірки" буде можливий після того, як сторони узгодять "всі правові аспекти особливого статусу Донбасу".

“Наступна зустріч має відбутися для обговорення питання організації виборів в органи місцевого самоврядування на Донбасі відповідно до того статусу, який заздалегідь буде узгоджено в контактній групі”, — зазначив Козак під час брифінгу, пише “НВ”.

За його словами, ніхто не ініціює саміт лідерів “нормандського формату” з 17 вересня 2021 року, оскільки “існують нерозв’язні протиріччя щодо інтерпретації Мінських угод”. Російська сторона стверджує, що Україна не виконала рішення попереднього саміту лідерів, і називає це однією з умов нової зустрічі.

26 січня у Парижі відбулися переговори радників лідерів країн “Нормандської четвірки”. Вони тривали вісім годин. За словами голови Офісу президента Андрія Єрмака, який брав участь у зустрічі, сторони підтримали режим припинення вогню та домовилися зустрітися в Берліні за два тижні.

Також учасники переговорів вперше з грудня 2019 року погодили підсумковий документ.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі