У РФ різко відреагували на вимоги США забрати війська від українського кордону

11 січня 2022, 08:33 Політика
Share Button
Фото: Міноборони рф
Російські дипломати заявили, що РФ продовжить проводити навчання на своїй території, бо це відповідає інтересам безпеки.

“Це наш вибір, де і коли проводити військові навчання на нашій державній території. Ми продовжуватимемо їх проводити, тому що це відповідає інтересам безпеки Росії”, — йдеться в повідомленні посольства в твіттері.

Російські дипломати зазначили, що їм незрозуміла логіка, за якої заступник держсекретаря США заявляє, що Росія має “повернути свої війська в казарми” або повідомити США, “які навчання продовжуються і яка їхня мета”, тоді як Вашингтон не має наміру обговорювати з Росією чисельність своїх військ у Європі.

Заступниця держсекретаря США Венді Шерман та заступник глави МЗС РФ Сергій Рябков провели переговори в Женеві 10 січня.

Після переговорів під час брифінгу журналісти запитали у прессекретаря Держдепартаменту США Неда Прайса, куди Росія має відвести війська, щоб добитися деескалації біля кордонів України. Прайс заявив, що США домагаються відведення військ РФ від кордону з Україною на місця постійної дислокації чи транспарентності під час проведення навчань.

“Ми хочемо побачити їхнє повернення до своїх казарм. А якщо вони проводять навчання, то ми хотіли б транспарентності з цього питання”, — сказав представник Держдепу.

Також заступниця держсекретаря США Венді Шерман заявила, що на переговорах у Женеві делегація РФ запевнила у відсутності планів вторгнення в Україну, а пересування військ назвали лише “навчанням”.

“Але я хотіла б зазначити, що про ці навчання нікого не поставили до відома заздалегідь… тож росіяни можуть довести, що вони насправді не мають таких намірів, якщо підуть на деескалацію та повернуть війська до казарм”, — заявила Шерман.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі