У рф запустили фейк, що ПЦУ нібито канонізувала Степана Бандеру

23 червня 2022, 12:31
Share Button
На підтвердження цього в мережі активно поширюється "документ", в якому йдеться про те, що рішення про канонізацію Бандери було ухвалено на Архиєрейському Соборі ПЦУ 20 червня.

Російські ЗМІ, анонімні Telegram-канали, а також користувачі соцмережі поширюють інформацію про те, що Православна церква України нібито зарахувала до лику святих голову Організації українських націоналістів Степана Бандеру. Про це повідомляє StopFake.

Пропагандисти запевняють, що цей “факт” вкотре доводить, що Україна є “нацистською” державою, і відповідно мета так званої “спецоперації” – цілком виправдана.

“В Україні визнали святим Степана Бандеру. Бардак у країні досяг апогею. Як після цього можна заперечувати процвітання там нацизму?!” – пишуть пропагандисти.

Пресслужба ПЦУ повністю спростувала інформацію про канонізацію Степана Бандери, а також справжність “документу”, що розповсюджується в мережі.

Питання канонізації Степана Бандери Православною церквою України не може розглядатись у принципі, оскільки за своїм віросповіданням він був греко-католиком.

Щодо “документу”, то це підробка. “Для створення цієї картинки використано грубий монтаж, а його зміст – абсурдний та безграмотний з погляду мови та традицій канонізації. Навіть сама його форма написання, як і зміст, прямо вказують на підробку”, – заявили у пресслужбі ПЦУ.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі