У Рівне завітав громадянин неіснуючої республіки

29 листопада 2020 Трафунки
Share Button
Фото Рівне Вечірнє
На Рівненщині проживає понад три тисячі внутрішньо переміщених осіб.

Усі вони покинули окупований Донбас і мають паспорти громадян України, пише Рівне Вечірнє.

Але у неділю на ринку кореспондентка «РВ» зустріла чоловіка, який сміливо продемонстрував свій «паспорт громадянина ДНР» і заявив, що він нещодавно звільнився з в’язниці, де відбував покарання.

Якою буде реакція правоохоронців, якщо вони зустрінуть людину з таким документом?

“Кодексом України про адміністративні правопорушення не передбачено ніякої відповідальності за наявність «паспорта ДНР». Проте при перевірці документів людина повинна мати законний в Україні документ, що посвідчує особу. Це паспорт громадянина України чи посвідчення водія. Якщо ж вона пред’являє «паспорт громадянина ДНР», то патрульні встановлюють її особу і викликають на місце працівників СБУ, очікують на їхній приїзд і передають їм такого громадянина”, – зазначає речниця патрульної поліції Рівного Наталка Воєвода.

“Ми проводимо профілактичні бесіди з такими людьми, але наявність такого «паспорта» не є приводом для затримання. Ця людина потрапляє в наше поле зору і ми відстежуємо її дії. Інша справа, якщо особа, що пред’явила такий паспорт, є учасником незаконних збройних формувань. Списки таких осіб маємо, і маємо орієнтування на них. Тоді така особа підлягає затриманню, – повідомила Інна Іллючок, речниця управління СБУ в Рівненській області”.

Геннадій Нікіша, керівник ГО «Всеукраїнське об’єднання вимушено переміщених осіб «Україна — моя сім’я» каже, що внутрішньо переміщені особи побоялися б заводити такий паспорт. Бо це пряма дорога до «профілактичних бесід» в СБУ. Та й навіщо його оформляти? Для отримання пенсій і там, і тут? Дуже ризиковано. А для того, щоб відвідувати родичів на окупованих територіях українського паспорта поки що достатньо. Яким чином «громадянин ДНР» опинився в центрі Рівного та ще й не побоявся розмахувати ним перед журналістом — загадка. Очевидно, що він і справді відбував покарання, причому на окупованій території. Коли вийшов, йому оформили «паспорт громадянина ДНР».

Бо іншого там не видають. Молоді, яка там проживає і яка досягає віку, коли оформляється документ, що посвідчує особу, нав’язують саме таке «громадянство». Інша справа, як він з таким паспортом перетнув КПП. Мабуть, тими ж стежками, якими шоколад «Рошен» потрапляє на окуповані території.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі