Триває масштабна перевірка діяльності Рясне-руської сільради

28 квітня 2021 Львів
Share Button
Фото з відкритих джерел
У селі Рясне-Руська, що на Львівщині, продають земельні ділянки.

Про це повідомив заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач у Фейсбуці.

“В останні тижні отримую дзвінки. Телефонують і звичайні люди, і підприємці-забудовники. Питання в усіх одне – чи варто, чи безпечно купувати землю у Рясне-Руському. Виявляється, у селі розпочали «розпродаж» земельних ділянок. Наведу як приклад 1 ділянку, що в активному продажу. Вона ну дуже показова. Чому? Самі погляньте. Кадастровий номер цієї ділянки: 4610137500:11:015:0021. Її площа – 1.1182 га, практично впритул до Рясне-2, в гарному місці, близько до дороги.

А тепер найцікавіше – дата внесення відомостей до земельного кадастру – 7 жовтня 2020 року. Цільове призначення – «для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту, для розміщення та обслуговування гаражного кооперативу»”, – написав Зубач.

Як повідомляється ділянку виділяли під гаражний кооператив. Це робили, бо так закон дозволяє безкоштовно землю віддати у приватну власність.

“Схема? Так точно. Не минуло і півроку, як ділянку вже виставили на продаж. І пропонують її потенційним забудовникам масштабного житла. Ну а чого ж – зонування тут дозволяє зводити будинки на 9-16 поверхів. Нагадаю, у Рясне-Руському лише за минулий рік 33,4 га віддали «під гаражі» – прекрасний гаражний кооператив площею як 47 футбольних полів разом! Масштаби розданих земель у Рясне-Руському не можуть не вражати – понад 60 га ділянок, ринкова вартість яких 166 мільйонів гривень“, – повідомив політик.

Зубач зазначив, це те, що порахували лише за 2020 рік. Про садівництво і ведення селянського господарства не йдеться.

“Тепер про те – купувати чи не купувати? Відповідаю публічно. Позиція міста не змінилася: триває масштабна перевірка діяльності Рясне-руської сільради, лише за її результатами ліквідаційна комісія буде ухвалювати рішення. І от тоді буде зрозуміло, яка ситуація із землями у Рясне-Руському – хто, кому і головне – чи законно! – повидавав, а хто і на яких підставах і в який спосіб може продавати ділянки”,  – додав Любомир Зубач.

У Головному управлінні Нацполіції Львівщини вже розпочали кримінальне провадження щодо Рясне-Руської. Львівська міська рада надала слідчим всю документацію, потрібну у розслідуванні. Мова також і землі заповідника «Торфовище Білогорща».

“Чому ряснеруську землю взялися так активно розпродувати? Чому саме зараз такий ажіотаж? Чому такий поспіх? Запитання, як на мене риторичні. Очевидно, є сумніви, а тому треба швиденько треба збути товар”, – йдеться в повідомленні.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі