У селах на півдні України позбулись кількох радянських назв вулиць

14 січня 2022, 04:07 Життя
Share Button
Фото ілюстративне
Немає більше у селі Донцове назв вулиць на честь діючої депутатки Держдуми Росії Терешкової, а у Дем'янівці - імені україножера Бєлінського.

В Нижньосірогозькій громаді громаді Генічеського району перейменували 4 вулиці, пише “Українська правда”.

Нові назви отримали вул. Пархоменка в селі Змагання — Центральна, вул. Дем’яна Бідного в с. Верхні Торгаї — Північна, вул. Терешкової в с. Донцове — Українська, вул. Белінського в с. Дем’янівка — Степова. Всі ці вулиці перейменовані за вимогою Закону “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

“Попередньо з жителями цих вулиць проводились громадські обговорення, на підставі яких обрані нові назви”, — йдеться в повідомленні селищної ради.

11 січня рішення про перейменування вулиць прийняли й на сесії Верхньорогачицької селищної ради Каховського району. Це стосувалось вул. Щорса (нова назва — Виноградна), вул. Чкалова (Миру), вул. Кірова (Молодіжна) в селі Ушкалка, пров. Колгоспний (Садовий) в с. Бабине і вул. Радянська (Українська) в Нижньому Рогачику.

” Всі ці вулиці колишня Ушкальська сільська рада перейменувала своїм рішенням ще в 2016 році. Однак саму процедуру перейменування вона чомусь так і не довела до кінця, тож нові назви не потрапили до державних реєстрів. Тепер ми завершуємо цей процес. Крім того, ми перейменували відповідно до вимог українського правопису вул. Резниченко на вул. Резніченко в Ушкалці”, — прокоментувала голова Верхньорогачицької громади Світлана Коротун.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі