У “Слузі народу” прокоментували план оборонних закупівель України

14 квітня 2021 Політика
Share Button
Фото ілюстративне
Парламентський комітет з нацбезпеки розпочне розгляд плану оборонних закупівель у квітні. Нардепка зі "Слуги народу" Ірина Верещук прокоментувала, що буде проаналізовано в першу чергу.

Членкиня парламентського комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Ірина Верещук прокоментувала план оборонних закупівель у 2021 році. Нардепка з фракції “Слуга народу”, запевнила, що створення плану оборони країни наразі є надважливою складовою задля протидії агресії РФ на Сході України.

Про це повідомляє ASPI.

“Ми маємо вже воєнну стратегію, ми маємо доктрину, а тепер треба оборонний бюлетень і план оборони, адже це дуже важливо. Ми повинні розуміти хто що робить і хто що за купляє. Ми говоримо про середньострокове бюджетування. Тобто не на один рік а бодай би на три, коли ми розуміємо для чого ми відкриваємо документ про державне замовлення, а потім робимо замовлення на снаряди, на устаткування, на озброєння. Це все потребує такого бюджетування в оборонному плані країни, а чому він оборонний, тому що ми обороняємось від агресії Російської Федерації”, – запевнила Верещук.

Раніше заступниця голови комітету Мар’яна Безугла наголосила, що формування плану оборонних закупівель трудомісткий і тривалий процес, що включає узгодження загального плану, парламентський нагляд і контроль, зокрема, за науково-дослідними роботами з озброєння і техніки. За її словами, закон “Про оборонні закупівлі” “випередив час”.

“Закон почав діяти з 1 січня, але міністерства не були готові до такого стрибка. Попри те, що у них у запасі було ще пів року, щоб підготувати ретельно підзаконні акти. Так, вони щось підготували, але неправильно, щось не доробили, щось пробували відкласти, а з нового року включився режим, який працює у багатьох країнах. Тобто є документ, є програма – отримуєш гроші, немає програми – не отримуєш грошей і, відповідно, просто не освоїш бюджет”, – повідомила депутатка зі “Слуги народу”.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі