У “Слузі народу” заявили, що понад 50 депутатів ВР мають подвійне громадянство

09 липня 2021 Політика
Share Button
Ілюстративне фото
В Офісі Президента взялися боротися із подвійним громадянством нардепів.

Про це в інтерв’ю КП розповів один з авторів законопроєктів про подвійне громадянство та народний депутат від фракції “Слуга народу” Олег Дунда. Проте він зазначив, що українське законодавство не передбачає втрату мандата.

Єдиний варіант втратити мандат – це втратити громадянство України. За словами Дунди, багато депутатів не воліють розповідати про своє подвійне громадянство. Він сказав, що в Раді є нардепи з російськими, американськими, польськими, угорськими та австрійськими паспортами, загалом понад 50 нардепів мають не тільки український паспорт.

Офіційно з’ясувати, чи є в людини подвійне громадянство, неможливо без укладання міждержавних угод. Єдиним винятком є те, якщо людину розшукує Інтерпол. Тому подвійне громадянство – поширена практика серед українських політиків.

Олег Дунда сказав, що радить таким як Кіра Рудик, якщо вона таки має громадянство Сполучених Штатів Америки, зізнатися публічно. Оскільки можна про все дізнатися навіть попри міждержавні угоди.

“Так чи інакше про ваше подвійне громадянство буде відомо. Спецслужби про це знатимуть. Якщо ж депутати приховуватимуть, то для них є ризик шантажу”,– пояснив Дунда.

За приблизними оцінками, як повідомив Дунда, в Україні є від 3 до 4 мільйонів громадян з подвійним громадянством. З них найбільше саме з російськими паспортами. А саме приблизно 1,5 – 2 мільйони.

“За 20 – 30 років, на жаль, Україна так не спромоглася розв’язати проблему. Навіть у 2014 році, коли на нас напала держава-агресор і ми зазнали територіальних втрат. Потрібно розуміти, що люди, які є громадянами Росії, перебувають під тиском”, – сказав депутат.

Дунда розповів, що пакет законопроєктів подали у січні 2021 року. Він має врегулювати проблему з подвійним громадянством. Мовиться про те, що українці можуть отримувати іноземні паспорти, але повинні стати на облік.

Громадян, які мають 2 паспорти, офіційно допускатимуть до виборчого процесу. Проте виборці повинні знати, що хтось з кандидатів має громадянство іншої країни. Також буде доступ до виконавчої влади та більшості посад. Однак у тих структурах, де є державні таємниці, таке хочуть заборонити, оскільки є ризики непрозорих дій.

“Слуга” наголосив, що коли розробляли закони, то також спиралися на досвід Європейського суду з прав людини. Згідно з ним, країни на стадії розвитку, можуть враховувати агресію та свої фінансові можливості і вводити тимчасові обмеження щодо виборчого права. Це заходи безпеки.

Зараз нардепи у процесі дискусій і визначають остаточні норми, за які винесуть на голосування у Верховній Раді. Дунда впевнений, що закони ухвалять, як мінімум, у першому читанні 2021 року.

Як писало Діло, лідерка “Голосу” Рудик тричі не відповіла на питання про наявність громадянства США.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі