У США попередили про підготовку Росією широкомасштабного вторгнення в Україну

02 грудня 2021, 02:00 Політика
Share Button
Скріншот
Державний секретар США Ентоні Блінкен занепокоєний через ознаки підготовки Російською Федерацією військових дій проти України за сценарієм 2014 року.

Про це він заявив на пресконференції в Ризі, де проходив дводенний саміт міністрів закордонних справ країн НАТО, повідомляє Укрінформ.

Блінкен відзначив стурбованість Штатів можливим розвитком ситуації та підкреслив, що останнім часом Росія збільшила активність в інформаційному просторі.

За словами американського чиновника, активність просування антиукраїнської пропаганди в соціальних мережах зросла в 10 разів і практично досягла рівня 2014 року, коли Росія підступно провела захоплення Кримського півострова. Дезінформаційна кампанія Кремля, спрямована проти України, має на меті представити Україну агресором та виправдати свої підготовлені військові дії.

“Ми глибоко стурбовані ознаками того, що Росія має плани агресивних дій проти України, Росія докладає зусиль, щоб дестабілізувати Україну зсередини, а також готує широкомасштабну військову операцію. Ми бачили цей сценарій раніше, 2014 року, коли Росія вторглася в Україну. Ми не знаємо, чи ухвалив президент Путін рішення про вторгнення. Але ми дійсно знаємо, що він здатний розпочати кампанію в найкоротші терміни, якщо він так вирішить. Тому, незважаючи на невпевненість щодо його намірів та часу можливого початку, ми маємо бути готові до всіх варіантів надзвичайних подій і маємо зробити все, щоб Росія змінила свій курс”, — заявив глава Держдепартаменту США.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі