У США розповіли, як боротимуться з корупціонерами в Україні

10 червня 2021 Політика
Share Button
Фото із відкритих джерел
Для цього задіють кілька санкційних програм та інструментів.

Боротьба з глобальною корупцією і порушенням прав людини в світі є пріоритетом в політиці США. Про це повідомив Ерік Вудхауз, заступник помічника Державного секретаря США з питань протидії фінансовим загрозам і санкцій Держдепу США під час прес-конференції Democracy in action: Zero corruption conference, пише zn.

За його словами, уряд США має достатньо інструментів для боротьби з цією діяльністю, від іноземної допомоги до двостороннього залучення, існує багато програм і політик щоб допомогти в боротьбі з корупцією, крім видимих, як публічні санкції або обмеження на в’їзд.

Вудхауз нагадав про те, що Байден випустив меморандум по боротьбі з корупцією, який вперше встановлює заходи по боротьбі з корупцією.

“Ми продовжуємо працювати в усіх аспектах антикорупційної діяльності. Але сьогодні хотів би зупинитися на одному інструменті з програми, яку курують казначейство і Держдеп, яка займається фінансовими санкціями і забороною на в’їзд у зв’язку з корупцією і серйозними порушеннями прав людини. Введення цієї програми передбачає три завдання: перше, ми прагнемо перервати і стримати порушення прав людини і корупцію за кордоном, друге, ми хочемо протидіяти тим, хто діє безкарно, і третє, ми також прагнемо просувати і захищати, і застосовувати міжнародні норми разом з нашими партнерами і союзниками”, – повідомив чиновник.

Вудхауз зазначив, що санкції це лише один інструмент в наборі, вони не можуть діяти в політичному вакуумі.

“Ми впроваджуємо цю глобальну програму санкцій, як і інші програми санкцій і програми підзвітності. Вони повинні впроваджуватися за допомогою дипломатів, іноземної допомоги та інших належних інструментів, що включає обмеження на в’їзд, розділ 7031 (С) від щорічного закону від Держдепу, який націлений на корумпованих чиновників”, – заявив представник Держдепу.

Він також зазначив, що недавнє зарахування українського олігарха Ігоря Коломойського в цей список набуло широкої медійної уваги в Україні та в усьому світі. В цей же список потрапив в 2020 році Володимир Плахотнюк.

“Ми боремося з глобальною корупцією, це основний пріоритет для США. Ми визнаємо, що уряди не можуть зробити це самі, роль громадянського суспільства в тому, щоб викривати корупцію, включаючи глобальну програму Магнітського”, – зазначив Вудхауз, додавши, що в уряді США високо цінують роботу українських журналістів і організацій, їх інсайди, які допомагають уряду США побачити тренди на місцях і допомагають розширювати можливості.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі