У США засудили українця за участь у міжнародній схемі з відмивання грошей

13 лютого 2021 Світ
Share Button
Фото ілюстративне
У США 38-річного чоловіка з Одеси засудили до понад семи років ув'язнення за участь у міжнародній схемі з відмивання грошей.

Одесит Олександр Мусієнко з 2009 по 2012 роки співпрацював із хакерами зі Східної Європи. З рахунків організацій у США їм вдалося вивести понад 3 мільйони доларів (понад 83 млн грн): злочинці викрадали інформацію про своїх жертв, а потім видавали себе за них у банках. Про це інформує Громадське, посилаючись на Міністерство юстицій США.

Українець, своєю чергою, брав участь у вербуванні, нагляді та керівництві мережею відмивання цих коштів. Мусієнко вербував серед американців так званих «грошових мулів» ㅡ людей, що свідомо (або ні) транспортують незаконно отриманні гроші від імені когось іншого.

Під виглядом пошуку фінансового помічника Олександр Мусієно публікував оголошення на сайтах з пошуку роботи та вербував людей, які переказували гроші за кордон.

Американські прокурори оголосили про підозру Мусієнку у 2016 році. У 2018-му його затримали у Південній Кореї та наступного року екстрадували до США. У його ноутбуці слідчі знайшли файли, що містили приблизно 120 тисяч номерів платіжних карток та пов’язану з ними ідентифікаційну інформацію.

У США Олександра Мусієнка засудили до 87 місяців ув’язнення та зобов’язали виплатити понад 98 тисяч доларів реституції.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі