У США зацікавились сумнівними оборудками компаній, пов’язаних з Порошенком

10 жовтня 2020, 13:11 Політика
Share Button
Колаж Слідство.Інфо
Чотири банки надіслали американському регулятору звіти про сумнівні оборудки на 65 мільйонів доларів.

Щонайменше чотири міжнародні банки повідомили Мережу по боротьбі з фінансовими злочинами Казначейства США (Financial Crimes Enforcement Network, FinCEN) про підозрілі транзакції пов’язаних із Петром Порошенком офшорних компаній. Загальна сума цих переказів сягає 65 мільйонів доларів, пише Слідство.Інфо.

У звітах банки зазначають: Порошенко, перебуваючи на посаді Президента України, міг брати участь у незаконних діях зі створення офшорних компаній — і не повідомляв про це в деклараціях про доходи.

Згадані у FinCEN компанії роками були в полі зору українських правоохоронців. Слідчі підозрювали їх у відмиванні коштів та ухиленні від сплати податків — і аби дізнатись, хто стоїть за компанією, намагались отримати доступ до банківських рахунків цих фірм. Це зафіксовано в ухвалах українських судів, які зникли з відкритого реєстру судових рішень — однак «Слідство.Інфо» має ці документи в розпорядженні.

Петро Порошенко — у трійці найбагатших українців. За версією Forbes, вартість його активів сягає 1,4 мільярдів доларів США. При цьому на початку каденції статки Порошенка оцінювались у 750 мільйонів доларів.

Однією з ключових передвиборчих обіцянок Порошенка було продати власний бізнес. Однак, як показали подальші події, президент її не виконав.

Так, витік документів юридичної компанії Mossack Fonseca, який ліг у основу міжнародного журналістського розслідування, більш відомого як Panama Papers, показав: невдовзі після обрання президентом Порошенко створив низку офшорних компаній на Кіпрі, Британських Віргінських островах та в Нідерландах. Інше міжнародне журналістське розслідування на основі витоку документів — Paradise Papers — натомість, вказало на той факт, що п’ятий Президент України у перерахованих вище офшорних гаванях, фактично, шукав оптимізації податків.

Порошенко та його адвокати заперечували умисну мінімізацію податків і заявляли, що новостворені компанії використовувались лише для передачі кондитерського бізнесу президента в непідконтрольний йому «сліпий траст». Однак документи FinCEN свідчать про дещо інший хід подій.

Deutsche Bank подав звіт про підозрілу діяльність британської офшорної компанії Genesis Local Ventures (GLV). Ці підозри стосувалися можливого зв’язку до цієї компанії тоді ще президента України Петра Порошенка. У 2019 році фірма перестала існувати, однак протягом 2016-2017 років через її рахунки пройшло близько 60 млн доларів.

За даними журналістів, підозріла активність була також в Міжнародному інвестбанку, який належить Порошенку. Тоді на рахунки Roshen надійшли 1,8 млн доларів від компанії-прокладки Goldwest Investment, яка торгує солодощами й надає транспортні послуги. Незважаючи на те, що Goldwest Investment зареєстрували за три місяці до початку президентської каденції Порошенка та перші два роки вона звітувала про нульові доходи – наприкінці 2016 року фірма відзвітувала британський уряд про 250 тис. доларів чистого прибутку та транзакцій на суму в 8,6 млн. доларів.

Згідно з звітом Standard Chartered, Порошенко також має стосунок до компанії Intraco Management, яка впродовж 2013-2014 років року провела транзакціїї на суму в 5,4 млн доларів. Вона має стосунок до Linquist Services Limited, яку, за даними журналістів, Порошенко використовував для видачі банківських позик.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі