У столиці Казахстану військові оточили протестувальників, була стрілянина

06 січня 2022 Відео
Share Button
Фото з відкритих джерел
У найбільшому місті Казахстану перед мерією була інтенсивна стрілянина, дізналися журналісти.

Протести в Казахстані влада вирішила у відкриту жорстко придушувати – в найбільшому місті країни Алмати розпочалася антитерористична спецоперація для встановлення порядку, і вже стало відомо про те, що була стрілянина, і протестувальників нібито оточили військові.

Перед мерією Алмати на площі розпочалася інтенсивна перестрілка між військовими й озброєними людьми, пише Telegram-канал ТАСС, посилаючись на відомості кореспондента.

У месенджері також з’явилася інформація, що в Алмати влада стягує ще більше військ, і трасою їхали колони військової техніки.

За непідтвердженими відомостями, в центрі міста військові на бронемашинах і БТР взяли демонстрантів в кільце, повідомляє канал SHOT.

“На площі Республіки знаходиться близько 50 одиниць техніки – в тому числі вантажівки з озброєними силовиками. На площі знаходяться близько 200 радикалів з вогнепальною зброєю. Були чутні постріли…”, – наголошується на каналі.

Як пише Радіо Свобода, під час спроб штурму адміністративних будівель в найбільшому місті Казахстану, колишній столиці Алмати «ліквідовані десятки нападників», повідомив зранку 6 січня офіційний представник поліції.

У Казахстані з 2 січня проходять акції протесту. Люди вийшли на вулиці міст через підвищення цін на скраплений газ. Громадяни вимагають відставки президента Касима-Жомарта Токаєва і виступають проти корупції. Під час акцій правоохоронці застосовували силу до протестувальників, затримані сотні осіб, пише Уніан.

У зв’язку з акціями протесту президент прийняв відставку уряду. Глава держави вирішив, що тимчасово виконувати обов’язки прем’єр-міністра має перший заступник глави уряду – міністр фінансів Аліхан Смаїлов.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі